Polskie Miasta Przyszłości 2050 - zobacz i posłuchaj!

Jak będą wyglądały polskie miasta za 30 lat? Otwieramy cykl rozmów z wybitnymi architektami, naukowcami i biznesmenami w ramach projektu Saint-Gobain Polskie Miasta Przyszłości 2050. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchnia pierwszego z wywiadów pod intrygującym tytułem "Klopsztanga".

Goście zaproszeni do rozmów o przyszłości polskich miast w perspektywie trzech dekad dyskutują o tym, w jakich przestrzeniach będziemy pracować, uczyć się i mieszkać. Poruszają również kwestie komunikacji w miastach przyszłości oraz ekologii i środowiska. Rozmowy w ramach cyklu wywiadów rozpoczynających projekt prowadzi red. Dariusz Bugalski, były wieloletni dziennikarz radiowej Trójki, twórca podcastu K3.

Cykl wywiadów otwiera rozmowa z Przemo Łukasikiem, współzałożycielem pracowni architektonicznej medusagroup, której zespół zaprojektował m.in. wyrastające tuż przy katowickim Spodku wieżowce .KTW, warszawską Akademia Highschool czy Halę Koszyki.

Wśród rozmówców znajdą się też mi.in. architekci Natalia Paszkowska (WWAA), prof. Zbigniew Karaczun (SGGW), Maciej Wójcik (TDJ Estate), czy Mateusz Figaszewski (Solaris), a pierwszy odcinek jest już dostępny na stronie projektu badawczego Grupy Saint-Gobain we współpracy z Towarzystwem Studiów nad Przyszłością.

Więcej o projekcie można dowiedzieć się odwiedzając poświęconą mu stronę internetową https://www.saint-gobain.pl/polskie-miasta-przyszlosci-2050 . Tam też co 2 tygodnie będą się pojawiałykolejne wywiady publikowane także w kanałach społecznościowych Grupy Saint-Gobain oraz partnerów projektu.

Dla prawidłowego wyświetlania serwisu oraz korzystania z pełni jego funkcjonalności, prosimy o użycie przeglądarki internetowej Google Chrome, Microsoft Edge, Firefox lub Safari.